Приватизація присадибної земельної ділянки

ПРИВАТИЗАЦІЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Якщо ви є власником житлового будинку, право власності на який зареєстровано, і який розташовується на не приватизованій земельній ділянці, то саме час зайнятись оформленням права власності на землю.

Навіщо оформляти право власності на земельну ділянку під будинком?

Є декілька основних причин:

• Це буде Ваша власність, якою Ви вправі розпоряджатись на свій розсуд;
  • У Вас з’явиться можливість продати, подарувати чи будь-яким іншим способом передати право власності на свою ділянку та житловий будинок іншій особі;
  • Збільшиться ринкова вартість усього домоволодіння;
  • Куди б Ви не звернулись з метою вирішення будь-якого питання, стосовно Вашого домоволодіння, обов’язково стане питання кадастрового номеру на земельну ділянку;
  • Гарантування своїх прав як власника земельної ділянки від зазіхань суміжних власників (користувачів) на Вашу територію;
  • Одна із основних причин – це зайняти місце в Державному земельному кадастрі (ДЗК) під своєю ділянкою, таким чином, щоб її координати на місцевості збігались з координатами в кадастрі, бо з плином часу база наповнюється ділянками, і не кваліфіковані виконавці здають їх з помилками в координатах, згодом може стати так, що для Вашої ділянки просто не буде місця в земельному кадастрі, і потрібно буде проводити додаткові роботи для виправлення цих помилок, що потягне за собою значні фінансові витрати та звісно забере багато часу та нервів.
Отже, як приватизувати земельну ділянку, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано?

Зауважте: «право власності на який зареєстровано»!

Це означає, що Ваш будинок повинен бути узаконеним, тобто Ви повинні мати документи, що будуть посвідчувати право власності на будинок. В іншому випадку простіше буде вжити заходів для реєстрації права власності на будинок, а потім вже займатись землею, ніж це робити навпаки, хоч це звісно, як завжди, залежить від місця розташування домоволодіння.

Для початку приватизації земельної ділянки необхідно звернутись в землевпорядну організацію з сертифікованим інженером-землевпорядником та укласти договір на виконання робіт.

Важливо: для початку приватизації земельної ділянки на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, НЕ ПОТРІБНО отримувати жодних рішень чи дозволів від органів місцевого самоврядування, а лише взяти довідку з міської ради про облік землі.

Далі до Вас на земельну ділянку виїжджає інженер-геодезист, який проводить геодезичну зйомку території ділянки, будівель і споруд, що на ній розміщуються.

За результатами геодезичних робіт буде сформовано план Вашої земельної ділянки на основі якого будуть проводитись подальші роботи.

Наступним кроком буде складання технічної документації із землеустрою, в якій буде міститись опис ділянки, текстові та графічні матеріали і документи, що стосуються будівель, споруд та самої ділянки.

Документація із землеустрою підписується і посвідчується сертифікованим інженером-землевпорядником.

На основі цієї документації та координат межі земельної ділянки відомості про Вашу ділянку будуть вноситись до Державного земельного кадастру.

Після цього документація подається на перевірку до відповідного органу по земельним ресурсам та реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (присвоєння кадастрового номеру), в результаті чого буде підготовлено витяг з Державного земельного кадастру із зазначенням кадастрового номеру Вашої ділянки.

Тепер Ви вже можете перевірити свою ділянку по Публічній кадастровій карті.

Отже, можна вважати більша частина роботи вже зроблена.

Присвоївши кадастровий номер земельній ділянці, документи необхідно передати до Корецької міської ради  для прийняття рішення на сесії про передачу Вам у власність земельної ділянки.

Рішення сесії про передачу у власність земельної ділянки є підставою для реєстрації права власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Реєстрацію права власності можна провести в Державного реєстратора Корецької міської ради або ж у ЦНАПі.

Після реєстрації Ви отримаєте Витяг з Державного реєстру речових прав про реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Тепер Ви  власник !

Зверніть увагу, що таким способом у місті Корець (як і в інших містах) можна оформити земельну площею до 0,1 га (10 соток)( у селищі міського типу – 0,15 га (15 соток), у селі – 0,25 га (25 соток)).

Якщо ж Ви користуєтесь ділянкою, площа якої більше, за вище зазначену, то оформити залишок можна отримавши рішення міської ради про відведення ділянки та розробивши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (процедура дещо складніша).