СТИХІЙНІ СМІТТЄЗВАЛИЩА – ШКОДА ЗДОРОВ’Ю ТА ДОВКІЛЛЮ. ЯКЕ МАЙБУТНЄ ОБИРАЄШ ТИ?

Дата: 16.04.2021 09:20

В кожному населеному пункті нашої громади є паспортизоване сміттєзвалище. Проте чомусь на окраїнах сіл та міста, в лісосмугах, на берегах водойм ми помічаємо несанкціоновані сміттєзвалища, які "розростаються" як гриби після дощу. Сміття викидається і на узбіччя доріг. Звалища несанкціонованого сміття не виникають самі по собі. Люди вивозять відходи за межі своїх обість різного морфологічного складу : залишків побутових відходів, поліетилен, пластикова тара, сухе гілля, будівельне сміття, паперові коробки та інше і не задумуються, що ці «гори» забруднюють довкілля та негативно впливають на наше здоров’я, продукти гниття і розпаду сміття потрапляють у грунт та воду. Крім того, ці звалища є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та переносниками різних інфекційних захворювань.

Викидання сміття у місцях, не пристосованих для цієї мети тягне за собою відповідальність встановлену Кодексом України «Про адміністративні правопорушення» з передбаченням штрафу у розмірі від 340 – 1360 грн.

В місті та старостинських округах розпочата ліквідація таких сміттєзвалищ, а це і кошти, і праця…

Шановні жителі громади! Перед Великоднем у всіх дворах прибирають, але сміття просимо вивозити лише на паспортизовані сміттєзвалища. Кожен з нас повинен усвідомлювати шкоду, яку він спричиняє для довкілля, берегти природу та наше здоровя.