ПРО ПІДВИЩЕННЯ ШТРАФІВ ЗА ПІДПАЛИ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ

Дата: 27.04.2020 09:31

Фото без опису

13 квітня Верховна Рада підтримала законопроект 2339, який посилює відповідальність за спалювання сухої рослинності в екосистемах України.

Відповідно до ухваленого закону в Україні у 20 разів підвищили штраф за забруднення або іншу зміну природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва (якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей або для довкілля) до 30600-61200 гривень.

Зросли штрафи  за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільськогосподарських землях вогнем. Їх підвищили у 18 разів – до 91800-153000 гривень.

Підвищили штрафи і в Адміністративному кодексі України, зокрема в статті про порушення вимог пожежної безпеки в лісах. За це збільшили штрафи також у 18 разів – до 1530-4590 гривень.

Водночас унаслідок знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем або виникнення лісової пожежі штрафи зростуть до 4590-15300 гривень.

За випалювання на сільськогосподарських землях, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тепер загрожує штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.

Номер «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Також можете скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «WikiLegalAid».

За детальною інформацією звертайтеся  в відділ «Корецьке бюро правової допомоги» за телефоном   063-243-41-28.